top of page
Erasmus+ Sportas programos projektas
Move in a Green Way
Nr. 622905-EPP-1-2020-1-SK-SPO-SSCP
     
https://www.moveinagreenway.eu/             FB              
Projekto santrauka anglų k./Summary in EN 

EN Co-funded by the EU_POS.jpg

MOVE IN A GREEN WAY, BUDAPEST, HUNGARY. 2022.09.30 - 2022.10.03

Rugsėjo 30 - spalio 3 dienomis BLASK vadovai dalyvavo paskutiniame, ketvirtajame, Move in a Green Way projekto susitikime, vykusiame Budapešte.

Susitikime buvo aptariami galutiniai projekto rezultatai (nustatytų tikslų ir uždavinių įgyvendinimas), keičiamasi patirtimi, paremta vietos veikla ir pastarųjų mėnesių darbais, bei diskutuojama apie ekologines tvarumo strategijas sporte.

Ačiū ir tikimės, kad tai nebuvo paskutinis “oficialus” susitikimas!

Daugiau mus galite stebėti Instagram @birzulengvoji

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

From September 30 to October 3, BLASK managers took part in the last, fourth meeting of the Move in a Green Way project, held in Budapest.

In the meeting were discussed the final results of the project (implementation of the set goals and objectives), exchanged experiences based on local activities and the works of the past months, and ecological sustainability strategies in sports were discussed.

Thank you and we hope that this was not the last "official" meeting!

You can follow us more on Instagram @birzulengvoji

Projekto susitikimas Prahoje

BLASK 2022-ųjų metų projektų kelionę pradėjo trečiuoju Move in a Green Way projekto susitikimu, kuris vyko kovo 18-20 dienomis, Prahoje (Čekija). Jame dalyvavo 10 dalyvių – po 2 iš kiekvienos partnerės organizacijos.

Susitikimo metu buvo vertinamas išsikeltų tikslų įgyvendinimas. Projekto dalyviai diskutavo apie aplinkai draugiškus užsiėmimus/varžybas, kurias turėjo įvykdyti iki šio susitikimo.

Projekto dalyviai ne tik pasisėmė naujų idėjų, bet taip pat, dar kartą suprato ekologinio tvarumo svarbą sporte.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BLASK projects journey of 2022 began with the third Move in a Green Way project meeting which took place on March 18-20 in Prague (Czech Republic). It was attended by 10 participants, 2 from each partner organization.

The meeting assessed the implementation of the set goals. Project participants discussed about the environmentally friendly activities/competitions they had to complete before this meeting.

Project participants not only took up new ideas but also, once again, realized the importance of ecological sustainability in sport.

Ekologiškesnis sportas - misija įmanoma!

Stambulas, Turkija. 2021-12-01 – 2021-12-05

BLASK nariai adventą pasitiko Turkijoje, antrajame projekto apie ekologišką sportą susitikime. Jame netrūko diskusijų ir dalijimosi patirtimis bei įžvalgomis. Greitai prabėgusios projekto dienos buvo kupinos emocijų ir pamąstymų, nes ekologija šiomis dienomis – svarbi tema.

Vieni pagrindinių projekto tikslų yra apibrėžti ekologinį tvarumą sporte, nustatyti konkrečius tvarius būdus ir sprendimus sporto veikloje bei skatinti piliečių įsitraukimą į tvarų sportą (įskaitant tuos, kurie turi mažiau galimybių).

Kadangi sporto ir kūno kultūros veikla daro poveikį aplinkai, organizacijoms tampa būtina plėtoti ir viešinti savo pastangas būti ekologiškesniais. Galime padaryti daug, kad sportuotume ekologiškiau ir organizuotume aplinkai draugiškus renginius.

Aktyvus sportavimas yra vienas iš pagrindinių žmonių pasižadėjimų kiekvienais metais. Tačiau ar susimąstome, pavyzdžiui, kiek taršos sukelia bėgimo maratonas? Įdomus faktas: Olimpinių žaidynių metu į atmosferą gali būti išmetama 3,4 mln. tonų CO2.

Paprasti dalykai, tokie kaip: gertuvė vandens pildymui, medžiaginis maišelis, šiukšlių rūšiavimas ar drabužių dėvėjimas iš perdirbtų audinių – žingsnis link ekologiškesnio pasaulio.

Būtent apie tai BLASK ir aiškinosi Stambule. Sekantis šio projekto susitikimas jau kitų metų balandį, Čekijoje. Laukiame nesulaukiame, sekite naujienas.

Sportas irgi gali būti ekologiškas
Artėjant rudeniui BLASK nestabdo. Priešingai: jungia naują - ekologišką pavarą. Juk ne tik žemės ūkis gali būti ekologoškas. Mažinti taršą, plastiko, elektros energijos, popieriaus ir cheminių medžiagų sunaudojimą galima ir sporte! Būtent apie tai BLASK kartu su partneriais iš Slovakijos, Čekijos, Vengrijos ir Turkijos diskutavo 2021 m. rugpjūčio 17-20 d. Trnavoje (Slovakija) vykusiame pirmajame Erasmus + Sportas programos projekto "Move in a green way" susitikime. Iki metų pabaigos kiekviena šalis išanalizuos esamą padėtį savo sporto objektuose (įrangos, infrastruktūros ir renginių organizavimo aspektais) ir pateiks pasiūlymus dėl padėties gerinimo. Šios analizės bus sujungtos į vieną bendrą dokumentą ir pateiktos kaip gairės norintiems sportuoti ekologiškiau.

PROJEKTO PARTNERIAI:                                               

                                                                           YOUTH FOR EQUALITY, Slovakija (vadovaujantis partneris)                                                                                                                      
                                                                                         ANADOLU HISARI ROWING CLUB, Turkija                                             
                                                                      Biržų lengvosios atletikos sporto klubas (BLASK), Lietuva   
                                                               
                                                
                                                                                  Asociace TOM CR, TOM 21105   Dumanci , Čekija   

                                                                                                          JTF DSE, Vengrija

bottom of page